Sme špecialisti na Taliansko. V našej letnej ponuke nájdete krásne azúrové stredomorie, v zime vždy zasnežené Alpy.

Kontakt
Dolná 68, 974 01 Banská Bystrica
+421 917 351 205
+421 905 642 447
+421 48 4141 500
+421 48 4141 700
famiko@famiko.sk
Posledné články

Dominikánska republika – dovolenka snov

Druhá  najväčšia krajina v Karibskom regióne je obklopená Atlantickým oceánom a Karibským morom. Oficiálnym jazykom je tu španielčina a v hoteloch a reštauráciách sa dohovoríte po anglicky. Ak sa chystáte navštíviť aj iné ako turistické destinácie, odporúčam pripraviť si pár španielskych fráz a potom už len nasávať tóny merengue či tradičnú dominikánsku atmosféru.

Pri návšteve Dominikánskej republiky si zameňte dominikánske pesos alebo americké doláre (mince nie sú akceptované). Najhorúcejšie obdobie je tu od mája do októbra. V hoteloch je pitná voda, ale návštevníkom sa odporúča piť balená voda.  Trinkgeld  – Reštaurácie si zvyknú pripočítať 10% k účtu, ale pokiaľ ste so službami spokojní,  je vhodné nechať trošku viac.

Dominikánska republika je obklopená krásnymi bielymi plážami, pobrežím a susednou krajinou Haiti. Okrem pláží je tu množstvo národných parkov a rezervácií. Do krajiny je možné vstúpiť cez 8 medzinárodných letísk a niekoľkých prístavov. Pokiaľ máte záujem požičať si auto, nachádzajú sa tu požičovne ako Alamo, Avis, Budget, či Hertz. Autá sa dajú vyzdvihnúť na letiskách aj v mestách.  Môžete si tak vychutnať krásne miesta vo vnútrozemí, panoramatické výhľady na more a  prírodu napríklad počas trasy do Barahony a kopce národného parku Los Haitises. V krajine sa taktiež zveziete taxíkom, Uberom (v Santo Domingo, Santiago a Puerto Plata) alebo privátnymi autobusovými spoločnosťami.

Santo Domingo je hlavné mesto Dominikánskej republiky v ktorom nájdete najstaršie pamiatky Ameriky. Historické a kultúrne centrum sa volá Zona Colonial. Verím, že neodoláte návšteve najstaršej ulice Ameriky Calle de las Damas, prejdete sa uličkami a prezriete si múzeá a katedrálu. Navštívte jaskyňe Tres Ojos s tromi jazierkami. Santo Domingo má bohatú gastronómiu a veľa dobrých reštaurácií, ktoré nájdete na Polígono Central, na uliciach  Gustavo Mejía Ricart a Winston ChurchillPunta Cana je to správne miesto pre rodiny, páry a golfistov. Tento región je obľúbený kvôli svadbám a ideálnym tropickým kulisám s palmami a bielym pieskom. Najviac rezortov sa nachádza pozdĺž Bávaro Beach.

Už ste niekedy počuli o „golfovej destinácii roka pre Karibik a Latinskú Ameriku?“ Dominikánska republika je tým správnym miestom, kde si môžete do sýtosti vychutnať tento šport. Punta Cana je miesto pre rodiny, pár y a golfistov. Tento región je obľúbený kvôli svadbám a ideálnym tropickým kulisám s palmami a bielym pieskom. Mnoho párov si sem príde povedať vytúžené „ Áno, beriem“.

Na nezaľúbených dovolenkárov čakajú v Dominikánskej republike adrenalínové aktivity ako jazda na džípe, štvorkolke, safari, zábava v kasínach a nočný život, potápanie a vodné športy, nakupovanie, jazda na koni a mnoho ďalších zaujímavostí. Odvezte sa do vnútrozemia, pokochajte sa domácou atmosférou a prezrite si  plantáže cukrovej trstiny. Kto má chuť zahryznúť sa do čerstvo vyrobenej čokolády priamo na ostrove? Výlet na ostrov Saona je perfektný nápad pre tých, ktorí si chcú leňošenie na dokonalých plážach osviežiť plavbou na lodi.

V zábavnom parku Manatí môžete plávať s delfínmi za cenu 125 USD. Pokiaľ máte záujem len o návštevu parku, dospelí platia 35 USD, deti 25 USD a deti do 2 rokov majú vstup grátis. Prikladám web stránku, kde môžete nájsť užitočné informácie o parku. https://www.manatipark.com/ . Ak si chcete zaplávať s delfínmi aj na iných miestach, navštívte Dolphin Island Park alebo Dolphin Explorer v Punta Cana a v Ocean World Adventure Park v Puerto Plata.

Tak koľkí z vás túžia po dovolenke v Dominikánskej republike?

Sorry, the comment form is closed at this time.