Sme špecialisti na Taliansko. V našej letnej ponuke nájdete krásne azúrové stredomorie, v zime vždy zasnežené Alpy.

Kontakt
Dolná 68, 974 01 Banská Bystrica
+421 917 351 205
+421 905 642 447
+421 48 4141 500
+421 48 4141 700
famiko@famiko.sk
Posledné články

Dolomiti Superski lyžovačka

Zimná sezóna je pre mnohých z vás tým pravým orechovým, kde vaše telo relaxuje, myseľ odpočíva a telo maká. My sme tiež veľkí lyžiarski fanúšikovia a preto máme pre vás pripravených pár rád a tipov, ako si čo najlepšie užiť lyžovačku a Dolomiti

Viete, že sme špecialisti v predaji dovoleniek v Taliansku. Prečo lyžovať tak ďaleko, keď    svahy sú aj v našej krajine, alebo v susednom Rakúsku? My máme na to jednoduchú odpoveď, pretože DOLOMITI SUPERSKI 🙂


Lyžovať so skipasom Dolomiti Superski znamená nákup skipasu, s ktorým môžete lyžovať na 1200 km zjazdovkách v 12 rôznych lyžiarskych strediskách ako sú Cortina D’Ampezzo, Kronplatz – Plan de Corones, Alta Badia, Val Gardena, Alpe di Siusi, Val di Fassa, Carezza, Arabba, Marmolada, Three Peaks Dolomites, Val di Fiemme, Obereggen, San Martino di Castrozza / Rolle Pass, Gitschberg Jochtal – Brixen, Alpe Lusia – San Pelegrino, Civetta. Niektoré strediská sú prepojené zjazdovkami, iné autobusmi a ľahko sa k nim dostanete aj vlastným autom. My sa vám pokúsime priblížiť aspoň pár z nich.

V Dolomitoch každé ubytovacie zariadenie poskytuje k pobytu kartičku Mobil Card, ktorá zabezpečí všetkým návštevníkom prepravu mestskou dopravou zadarmo. Sú tu však aj trasy, za ktoré je treba platiť. Tie sú farebne vyznačené na lyžiarskych mapkách.

Hotely v Dolomitoch ponúkajú kvalitné ubytovanie a stravovanie väčšinou s polpenziou. Mnohé z nich vás potešia popoludným koláčikom, bohatým bufetom a možnosťou vegánskeho, vegetariánskeho stravovania alebo stravovania pre alergikov. Niektoré z našich hotelov stoja priamo na svahu, čo je absolútna výhoda. Iné hotely poskytujú služby vlastného shuttle servisu alebo sa nachádzajú neďaleko autobusovej zastávky, kde platí spomínaná Mobil Card.

Poďme k lyžovačke. Domáci Ladínčania zvyknú hovoriť, že pokiaľ lyžujete v Dolomitoch, nesmiete vynechať tieto miesta:

1. Sella Ronda – lyžiarsky okruh okolo masívu Sella, ktorý sa dá jazdiť aj v smere hodinových ručičiek – oranžová Sella Ronda aj v protismere hodinových ručičiek – zelená Sella Ronda. Okruh sa dá zvládnuť za cca 3 hodiny lyžovania, čakajú vás tú nádherné výhľady, početné lanovky a dlhé zjazdovky. Oranžová Sella Ronda sa vyznačuje tým, že lyžiar “stihne odlyžovať“ viac. Je to aj tým, že sú tu dlhé zjazdovky ako napríklad od horskej chaty Dantercepies až po dedinu Colfosco, od horskej chaty Sas Becé po horskú chatu Baita Pradel alebo od horského prechodu Passo Sella až do Wolkensteinu – v tejto časti sú len krátke lanovky, ktoré zlepšujú plynulosť svahov.

2. Okolie vrchu Sella Brunech – stredisko sa odkláňa od známej Sella Rondy. Máte tu široké svahy, dlhé čierne zjazdovky a úžasné výhľady na úplne iné kopce ako počas lyžovania Sella Rondy. Veľkou výhodou je, že aj v popoludňajších hodinách sú svahy takmer perfektne upravené, nakoľko tu nelyžuje také množstvo ľudí.

3. Lagazuoi – Passo Falzarego – domáci zvyknú túto oblasť nazývať “Hidden Valley”. Odveziete sa k Passo Falzarego autobusom (tu neplatí MobilCard, čiže za jazdu platíte) a po lyžovaní z 2778 m Lagazuoi vás po časti trasy prepravia kone. Je to poriadny zážitok a nemôžete si ho nechať ujsť. Keď sa dostanete do Armentaroly, jednoducho sa napojíte na Sella Rondu.


4. Marmolada – odporúčanie od nás, pripravte si silné nohy a v prípade krásneho počasia aj kúsok trpezlivosti. Každý sa chce predsa vyviezť tromi lanovkami na ľadovec do výšky 3250 m. Lanovky tu premávajú už 50 rokov a kým zídete z vrcholu, potrvá vám pár minút, pokiaľ opäť uvidíte lanovku. Je to neskutočný pocit, mať všetky kopce ako na dlani a vidieť ako sa vynímajú v pozadí. Zrazu máte pocit, že aj oproti stojaci Piz Boé s výškou 3152 m a Langkofel s výškou 3181 m sú len malou časťou tejto majestátnej skladačky.

Dúfame, že sme vás týmito informáciami potešili a tešíme sa na vaše zážitky a postrehy. Pokiaľ ste sa ešte nerozhodli, napíšte nám a my vám vyberieme ten správny Dolomiti pobyt tak neváhajte a píšte nám na famiko@famiko.sk alebo si vyberte jednu z naších ponúk na www.famiko.sk

 

 

Sorry, the comment form is closed at this time.