Sme špecialisti na Taliansko. V našej letnej ponuke nájdete krásne azúrové stredomorie, v zime vždy zasnežené Alpy.

Kontakt
Dolná 68, 974 01 Banská Bystrica
+421 917 351 205
+421 905 642 447
+421 48 4141 500
+421 48 4141 700
famiko@famiko.sk
Posledné články
 

Villaggio Baia Degli Aranci****

686€ za osobu

Veľké a komfortne zariadené prázdninové stredisko situované v píniovom a olivovom parku, priamo pri mori a pri pobrežnej promenáde Vieste. Celý komplex sa skladá z modernej hotelovej časti a radových apartmánov.

Zariadenie a služby: 2 veľké bazény pre dospelých a deti so slnečníkmi a lehátkami a hydromasážami, bar, beach bar, 2 reštaurácie, kde sú raňajky podávané formou bohatého bufetu, pizzéria, minimarket, fitness centrum, plážové a volejbalové ihrisko, minifutbalové ihrisko, detský kútik, hotelová pláž, TV sála, WIFI v spoločných priestoroch hotela, parkovisko za poplatok a bohatý celodenný športový a zábavný program

Pláž: 30-400 m, piesočnatá, hotelová i voľne prístupná (podchod)

Plážový servis: 1 slnečníka a 2 lehátka zdarma od 5. rady od 1.7.-31.8 za poplatok

Klubová karta: zdarma : zahŕňa používanie bazénu so slnečníkmi a lehátkami a hydromasážami, všetky športové zariadenia a  dopravu v rámci objektu a na pláž,  aerobik, športové kurzy, tance a bohatý zábavný program pre dospelých a pre deti

 

Cenník

Gargano BAIA DEGLI ARANCIBILOTRILO
1-4 os.1-5 os.
13.06.-27.06.2020686756
27.06.-25.07.202010571176
25.07.- 01.08.202011061330
01.08.-15.08.202012811498
Ceny v €/apartmán / 7 nocí

 

Cena zahŕňa
Ubytovanie na 7 nocí, posteľná bielizeň, spotrebované energie, záverečné upratovanie ( mimo kuchynského kúta – kuchynský kút musia klienti odovzdať uprataný pri odovzdávaní apartmánu ), plážový servis ( 1 slnečník + 2 lehátka v cene od 5. radu )
Cena nezahŕňa
Povinný príplatok: pobytová taxa : cca 1-1,50 €/ os. od 14 rokov /deň
Uteráky: 5,- €/os./výmena – úhrada na mieste
Postieľka: 5,- €/deň – úhrada na mieste, nutné objednať vopred
Stravovanie
Možno doobjednať:
Polpenzia : 36,- €/1 os. /deň
Plná penzia : 46,- € /1 os. deň
Klimatizácia
35,- € /týždeň/apartmán, nutné objednať vopred
Kaucia
100,- €  vratná
Zvieratá
povolené malé, príplatok 50,- €
Parkovisko
Zdarma 1 miesto/app. ; ďalšie parkovacie miesto : cca 30,- €/ týždeň
apartmán / 7 nocí
  • Doprava
    Vlastná
  • Dostupné služby
    Villaggio Baia Degli Aranci****
1
UBYTOVANIE V APARTMÁNOCH
Apartmány sa nachádzajú v radových vilkách, na prízemí s verandou alebo na 1.poschodí s terasou a sú rôzne rozmiestnené po areáli, 30-400 m od hotelovej pláže, odvoz mikrobusom-zdarma. Sú moderne a elegantne zariadené, majú kuchyňu, vlastné príslušenstvo, trezor, telefón a záhradný nábytok. Klimatizácia a SAT-TV sú na vyžiadanie za poplatok 5,-€/deň.
  • Bilo 1-4 osoby ( cca 25 m2 ): obývacia izba s kuchynským kútom a s dvojlôžkovým rozťahovacím gaučom, spálňa s manželským lôžkom, toaleta, sprcha, veranda alebo terasa
  • Trilo 1-5 osôb ( cca 40 m2 ) : obývacia izba s jedným lôžkom a kuchynským kútom, 2 spálne,  toaleta, sprcha, veranda alebo terasa

LOKALITA

L.re Europa, 48 - 71019 Vieste

GARGANO

ZABUDNUTÝ RAJ - ODDYCH PRE UPONÁHĽANÝ SVET

Gargano má všetko to, čo nenájdete v celej Apúlii. Gargano je pohorie v inak rovnej Apúlii bez kopcov. Má Fortore a Ofanto, dve rieky v inak smädnej Apúlii bez riek. Má Lesinu a Varano, dve slané jazerá v Apúlii na vodu chudobnej. Gargano je les v strohej Apúlii bez zelene a tieňa. Na Gargane sa nachádza jediný národný park Apúlie Foresta Umbra. Ktovie, kto ho sem postavil. Viac ako prázdninovým rajom je Gargano miestom duše. Tu človek naozaj cíti dych dávnych čias, tu znovu povstáva stratený začiatok sveta. Tu je príroda tak žiarivá, až sa jej bojíte dotknúť. A vždy tu nájdete osamelú pláž, kamennú jaskyňu, očarujúci strom alebo svätého, ktorý na Vás čaká. Šťastný to cestovateľ, ktorý príde do tohto kraja.

Hornatý polostrov Gargano obklopený dvomi moriami - na východe Jadranským a na juhu Iónskym – je súčasťou regiónu Puglia. Je to kraj, kde dobyvatelia rôznych kultúr zanechali stopy svojej prítomnosti ako v architektúre, tak i v spôsobe života. Je to kraj hlbokej viery, kde každý kúsok zeme má svojho svätého a každá dedinka má svojho patróna. Hlavným mestom Puglie je Bari, najznámejšou turistickou lokalitou, ktorá je chránenou krajinnou oblasťou – polostrov Gargano.

Hlavnými turistickými strediskami Gargana sú mestečká Rodi Garganico, Peschici a Vieste. Vieste, kde Vám ponúkame dovolenku, je starobylé rybárske mestečko so stredovekým hradom a charakteristickými nabielo natretými domami postavenými na brale nad morom. Tvorí najväčšie letovisko tejto oblasti. Má pozostatky rímskych pevností, starobylých katedrál, množstvo romantických a historických uličiek a zákutí ozdobených reštauráciami, barmi, pizzériami i obchodíkmi. Je známe tradičnými ovocnými, zeleninovými a rybacími trhmi, ale aj legendou opradeným bralom „Pizzomuno“ i morskými jaskyňami vyhĺbenými vo vápencovom pobreží mora a múzeom mušlí s najrozsiahlejšou zbierkou mušlí v Taliansku. Vieste poskytne dostatok pohody a čara z prechádzok a atmosféry presne tak, ako si to v Taliansku predstavujeme. Je malebné a nevšedné.

Atraktívnymi výletmi sú plavba člnom s prehliadkou morských jaskýň, plavba loďou na ostrovy Tremity, návšteva mestečka Monte S. Angelo či S. Giovani Rotondo - spojené s históriou svätého muža – Padre Pia. Gargano je dovolenka romantických zálivov, vápencových útvarov a jaskýň, koloritov strážnych saracénskych veží a trabucca (starobylé rybárske stanovište). More čisté, pláže mierne sa zvažujúce do mora, vhodné pre rodiny s deťmi, ale aj nadšencov surfovania a potápania.

GARGANO – SÚČASŤ APÚLIE

DOBRODRUŽSTVO MEDZI ZEMOU A MOROM

Apúlia, rovina bez kopcov a riek, lemovaná cca na 500 kilometroch mohutnosťou mora. Tu zaplavuje jasné svetlo ďaleké priestory a širokú oblohu.Apúlia, krajina sťa kamenná tabuľa: katedrály sa hrdo týčia v dedinách, ktorých priateľskú tvár sprísňujú pochmúrne hrady. Z kameňa sú tiež „Masserie“ (bývalé veľkostatky) prestavané na luxusné možnosti ubytovania, niektoré jednoduché ako sedliacke domy a iné temné ako pevnosti. Kamene, vyzerajú ako priťahujúce sa magnety, lemujúce v dlhých múroch tisíce kilometrov ciest. Kamene vytvárajú aj zázrak TRULLI, rozprávkové kruhové stavby so špicatými strechami v nádhernom Valle d´Itria (Alberobello) s jeho záhradami so storočnými olivovými stromami a do červena lesknúcimi sa vinicami. Ale k zemi Apúlie patrí aj mesačná krajina Murgia. A podzemná Apúlia ponúka neskutočný archeologický zážitok z krajiny, ktorá existovala kedysi dávno. Ponúka mlčanie pohrebísk, vzdychy jaskýň, jazvy dolín a prírodných kráterov a tajomstvo kamenných kultúr. Modré more Apúlie je ako litánia z piesku a kameňa, malých prístavov a majákov, dedín a lodí, svätých a hrdinských bojovníkov, strážnych veží a diaľok, vôní a chutí, strachu a dobrodružstva. Puglii patrí aj poloostrov (niekdajší ostrov) Gargano, ktorý zrazu vyrástol z mora. Ostrovy Tremiti, „ostrovy, ktoré sú rajom na zemi“. Dlhé rady na slnku zavesených sietí (trabucco) a rybárskych trhov až po Bari, ďalej Polignano odvážne prilepené na skalách, do zlatista sfarbené Monopoli, až sa človek zrazu ocitne v horúcom Salente zostupujúcom až do Leucy, ktorá je koncom sveta. Za ňou už len nekonečná šírka mora. Tu objavíme spojenie Jadranského a Jónskeho mora, tu odráža východný vietor z juhu z púšte prichádzajúce „scirocco“ (teplý africký prúd vzduchu), smerom na Gallipolli, Porto Cesareo, Campomarino. To všetko je Apúlia, ktorá návštevníka privíta, pokojným dobrodružstvom vĺn, slávnostným pokojom krajiny a vynikajúcou talianskou kuchyňou.  Apúlia ležiaca v centre Stredomoria kolíše medzi kultúrou a vierou.

Napísať recenziu

Výlety do okolia