Sme špecialisti na Taliansko. V našej letnej ponuke nájdete krásne azúrové stredomorie, v zime vždy zasnežené Alpy.

Kontakt
Dolná 68, 974 01 Banská Bystrica
+421 917 351 205
+421 905 642 447
+421 48 4141 500
+421 48 4141 700
famiko@famiko.sk
Posledné články
 

Rezidencia Esmeraldo***

340€ za osobu
Poloha: Rezidencia Esmeraldo je obkolesená nádhernou stredomorskou vegetáciou, priamo pri jednej z najkrajších pláží v oblasti Capo Vaticano. Rezidencia je známa a hodnotená i v zahraničí pre jej pozíciu a udržiavané prostredie plné citrónovníkov a figovníkov, ideálna pre klientov, ktorí majú radi večerné prechádzky na pláži . Vzdialenosť do Tropey cca 9 km.

Vybavenie: reštaurácia, bar, bazén, bazén pre deti , bar s TV, bar a pizzeria na pláži, plážový mikrobus je k dispozícii klientom v určených hodinách len smerom od pláže k rezidencii.

Šport a zábava: tenisové kurty, ping-pong, animácie v talianskom jazyku

Stravovanie: vlastné

Pláž: najkrajšia na Kalábrii, cca 350 m, biely piesok so skalnatými útesmi, súkromná pláž s plážovým servisom, lodičky, vodné bicykle, na pláži sa nachádza bar a reštaurácia

 

Cenník

Kalábria
Rezidencia Esmeraldo
MonoBiloTrilo
Cena v €/apartmán/7 nocí
2 os.4 os.5 os.
do 18.06.2019300340395
18.06.-09.07.2019340410450
09.07.-23.07.2019450560655
23.07.-06.08.2019575710810
06.08.-27.08.2019101511651260
27.08.-10.09.2019450560655
po 10.09.2019300340395

 

Cena zahŕňa
prenájom apartmánu na 7 nocí, spotrebu energií, vstup do bazéna, posteľnú bielizeň, záverečné upratovanie, plážový servis v termíne do 30/7 2019 a po 3/9 2019, tenisový kurt (1 hod./pobyt)
Cena nezahŕňa
Povinné príplatky: pobytová taxa : 0,75 €/ os. nad 14 rokov /deň

Nepovinné príplatky: detská postieľka : 6,-€/deň, nutné nahlásiť vopred, plážový servis v termíne 1/8-2/9 2019: 15 €/deň (1 slnečník a 2 lehátka)
Uteráky: 10 €/dosp., 7 €/deti 2-12,99 rokov
zvieratá malého vzrastu: 3 €/deň nutné nahlásiť vopred
Prístelka: 10 €/deň

Vratná kaucia: 50 €

apartmán / 7 nocí
  • Dostupné služby
    Rezidencia Esmeraldo***
1
Ubytovanie
  • MONO 3 os.: obývacia miestnosť s kuchynským kútom a s manželskou posteľou a 1 lôžkom, kúpeľňa, balkón alebo veranda.
  • BILO 2- 4 os.: obývacia miestnosť s kuchynským kútom a 2 lôžkami, izba s manželským lôžkom, kúpeľňa, balkón alebo veranda.
  • TRILO 5 os.: miestnosť s kuchynským kútom a 1 lôžkom, izba s manželským lôžkom, izba s 2 lôžkami, kúpeľňa, balkón alebo veranda

LOKALITA

San Nicolò Di Ricadi, 89866 Capo Vaticano, Taliansko

Kalábria

Panensky čisté a priezračné more, členité pláže, usmiati ľudia, na južnom slnku dozreté ovocie a zelenina za nízke ceny. Romantické zákutia pláží, južanská atmosféra mestečiek, exotická zeleň a talianska kuchyňa je potravou pre telo i dušu, ktorú sme vyskúšali a odporúčame. Ubytovanie ponúkame v apartmánoch, kde si môžete sami pripraviť zeleninu a domáce výrobky z trhu a pestrosť jedálnička doplníte v miestnej reštaurácii či pizzérii. Svoju ponuku dopĺňame aj hotelmi s polpenziou príp. plnou penziou. Nechýba väčšinou ani klubová dovolenka či možnosť fakultatívnych výletov. Najjužnejšia časť Apeninského polostrova s krásnou prírodou a prevažne hornatou krajinou, ktorá má dodnes väčšinou poľnohospodársky ráz a veľmi málo priemyslu. Vyznačuje sa teplým a príjemným podnebím od apríla do októbra a predovšetkým najčistejšími úsekmi mora i pláží nielen v oblasti Talianska, ale aj celej Európy. Ideálne obdobie je od mája do júla. Vzdialenosť z Banskej Bystrice do severnej Kalábrie je približne 1.800 km. Letisko sa nachádza v Lamezia Terme, v Reggio Calabria alebo v Neapole.

Praia a Mare

Moderné turistické mestečko, jej jedna časť je otvorená k nádhernému azúrovému moru a z druhej strany sa týčia úžasné hory. Praia znamená v starogréčtine pláž. Pláž vulkanického charakteru leží pozdĺž celého mesta, je dlhá asi 5 km, piesočnatá s malými oblými kamienkami a s útesmi vhodnými na potápanie. Dominantou mestečka je ostrov Dino, preslávený svojimi krásnymi jaskyňami, do ktorých sa usporiadúvajú výlety loďou. V Praia a Mare je jeden z najväčších aquaparkov v južnom Taliansku. Každý štvrtok dopoludnia sa konajú v meste veľké trhy.

Scalea

Jedno z najväčších a najstarších mestečiek v oblasti Riviera dei Cedri. Scalea je rozdelená na dve časti – „Scalea Vecchia“- stará časť mesta, ležiaca na kopci so starým normandským hradom, úzkymi uličkami, palácmi, portálmi a „Scalea Nuova“ s desiatkami hotelov, obchodov, barov, kaviarní, diskoték a iných kultúrnych a športových zariadení. Dominantou je stará obranná veža Talao, ktorá slúžila k ochrane mesta pred nájazdami saracénskych pirátov. Takéto veže lemujú v podstate celé pobrežie Kalábrie.

Santa Maria del Cedro

Turistické letovisko situované pozdĺž pobrežia známeho pod názvom Riviera dei Cedri (Pobrežie cédrov). Pomenovanie získalo vďaka monopolnému vývozu cédrov, ktoré tu majú tie najvhodnejšie podmienky na rast. Cédre sú veľké citrusy podobné citrónom. Rastú na tŕnitých kríkoch dosahujúcich maximálnu výšku 1,5 m. Z cédrov sa vyrába žalúdočný likér známy po celom Taliansku, ďalej limonády, sirupy a kondenzované ovocie. Nicotera Marina. Mestečko, rozkladajúce sa na úpätí hory Poro, na ktorej vrcholku je umiestnené historické centrum, odkiaľ je krásny výhľad na rovné piesočnaté pobrežie Gioia Tauro. Pôvodne starogrécka osada, ktorá dosiahla najväčší rozmachv normanskom období. Z tejto doby sa tu zachovalo najviac pamiatok a historických predmetov, uchovaných v miestnych múzeách. Na hrade Ruffo z 1 8. storočia je verejnosti prístupné archeologické múzeum a knihovňa. Za návštevu stojí tiež katedrála zrekonštruovaná v 1 8. storočí a kostol sv. Márie.

San Ferdinando

Malé, rozvíjajúce sa mestečko s pobrežnou promenádou a prístavom. Vyznačuje sa dlhými piesočnatými plážami, odkiaľ je nádherný výhľad až na Liparské ostrovy a blízku Sicíliu, ktoré odporúčame navštíviť. Za návštevu stojí tiež Nicotera, Capo Vaticano, Tropea a predovšetkým pôvabná rybárska dedinka Scilla. Copanello – Isca. Neveľké pobrežné letoviská nachádzajúce sa v blízkosti Soverata – jedného z najnavštevovanejších mestečiek iónskeho pobrežia Kalábrie, obľúbeného predovšetkým pre svoju romantickú promenádu. V hornej časti mesta Soverato Superiore nájdete nádherný kostol zo 16. storočia s krásnymi sochami od Antonella Gaginiho a ruiny bývalej osady Soverata. Odtiaľ je úchvatný výhľad na celé pobrežie Squillace. Tiež odporúčame návštevu neďalekého, zemetrasením poškodeného mestečka Stila, kam prúdia predovšetkým vášniví obdivovatelia byzantskej architektúry. Na svahu Monte Consolina totiž stojí dominanta mesta – Cattolica – tehlový chrám z 1 0. storočia s pôdorysom gréckeho kríža a s piatimi charakteristickými kupolami. Za návštevu stojí tiež staroveký dóm a ruiny kláštora sv. Dominika zo 17. storočia. Toto doposiaľ málo navštevované pobrežie sa okrem krásnych starobylých mestečiek vyznačuje tiež čistými plážami s bielym pieskom.

Tropea

Tropea je jedno z najnavštevovanejších miest Kalábrie, rozkladajúce sa na rozhraní zálivu Sv. Eufemia a Gioia Tauro. Pochádza z grécko-normánskej doby. Z nej sa zachovalo nespočetné množstvo historických pamiatok, ako napríklad normanská katedrála z 11 .st., kostol sv. Márie, vybudovaný na vrchole skalnatého útesu, kam vedie príkre schodisko, kostol sv. Františka z Assissi a mnoho iných kostolov, kaplniek a palácov, dotvárajúcich spolu s úzkymi uličkami typický kolorit mesta. Pobrežie je vyhľadávané kvôli krištáľovému moru a plážam s bielym jemným pieskom spestreným výskytom skalnatých útesov. K Vašej spokojnosti prispeje aj mnoho zábavných podnikov a reštaurácií s miestnymi špecialitami. Vítanou atrakciou je tiež veľký aquapark v Zambrone alebo výlet na Liparské ostrovy, ktoré sú z Tropey dobre viditeľné.

Capo Vaticano

Capo Vaticano označované ako najkrajšia oblasť Kalábrie, je prírodná oblasť v okolí kúpeľného mestečka Tropea. Jeho členité pobrežie vytvára ideálne podmienky na potápanie. Pri dobrom počasí sa vám naskytne krásny výhľad na Liparské ostrovy a Sicíliu.

Napísať recenziu