Sme špecialisti na Taliansko. V našej letnej ponuke nájdete krásne azúrové stredomorie, v zime vždy zasnežené Alpy.

Kontakt
Dolná 68, 974 01 Banská Bystrica
+421 917 351 205
+421 905 642 447
+421 48 4141 500
+421 48 4141 700
famiko@famiko.sk
Posledné články
 

Aparthotel Eden***

465€ za osobu

Poloha: stredisko je situované pri jednej z najkrajších pláží oblasti Capo Vaticano – pláž Grotticelle, len 9 km od Tropey. Priamo pri pláži, obkolesené tropickými rastlinami, palmami a stromami. Súčasťou sú apartmány a hotelové izby cca 40 m od pláže, apartmány a aparthotel v depandance cca 300 m od pláže. Stredisko ponúka i panoramatické vilky s výhľadom na more cca 1 km od súkromnej pláže, vhodné pre klientov s individuálnou dopravou, vilky majú v spoločnej záhrade k dispozícii hydromasážnu vaňu pre 4 osoby.

Vybavenie: recepcia, 2 bary (jeden na pláži a druhý pri bazéne v depandancii), bazén s hydromasážnou časťou a lehátkami , parkovisko, reštaurácia s terasou s výhľadom na Sicíliu a Liparské ostrovy, minimarket, práčovňa ( za poplatok ), Wi-Fi zdarma pri pláži a v depandančnej zóne

Pláž: najkrajšia v celej Kalábrii, cca 40m – 300 m, pláž je z bieleho piesku, obkolesená zeleňou a skalnatými útesmi, privátna so slnečníkmi a lehátkami.

Šport a zábava: vodné bicykle, stolný tenis, prenájom auta alebo motorky, animácia a miniclub.

Stravovanie: polpenzia alebo plná penzia. Raňajky kontinentálne podávané formou bufetu : mlieko, káva, capuccino, čaj, džúsy, chlieb, sucháre, maslo, džem, jogurty, cornflakes, croissanty. Obedy a večere: servírované + bufet – klient si môže deň vopred objednať z troch druhov jedál 1.a 2.chodu, predjedlo a ovocie podávané formou bufetu, ¼ l vína a ½ l vody

 

Cenník

APARTHOTEL EDENubytovanie s polpenziou
os. na zákl. lôžku
do 13.6.2020280
13.06.-27.6.2020350
27.06.-25.07.2020465
25.07.-01.08.2020555
01.08.-22.08.2020730
22.08.-29.08.2020555
29.08.-12.09.2020350
12.09.-26.09.2020280
Cena v €/ 1 os. s polpenziou/7 nocí

 

V cene
7 x ubytovanie s polpenziou, klimatizácia, SAT/TV, spotreba energií, výmena uterákov 1x v týždni (žiadať na recepcii), posteľná bielizeň s týždennou výmenou, 1  miesto na parkovanie,  animácia a miniclub od 17/06 – 15/09 2020, trezor  na recepcii zdarma, záverečné upratovanie, Wifi

V cene nie je
Povinné príplatky – úhrada na mieste:
Klubová karta : zahŕňa plážový servis (slnečník, 2 kreslá), denné 30min. používanie kanoe, 1 hod. používanie vodného bicykla, stolný tenis: 17,50 € / os. nad 6 rokov / týždeň
Kaucia : 100 €/apartmán

Nepovinné príplatky – na vyžiadanie klienta, úhrada na mieste:
– plná penzia : 10 €/os./deň
– uteráky: 5 €/os. / extra výmena
– výmena posteľnej bielizne počas týždňa: manželská posteľ 15 €, samostatné lôžko 10 €
– práčovňa: 5 € / 1 pranie
– detská postieľka: od 0 – 3 rokov/ 5 €/ deň
Plážové lehátko extra : 8 €/deň
Plážový slnečník extra : 10 €/deň
Plážové kreslo : 5 €/deň
Ďalšie miesto na parkovanie : 5 €/deň
Spiatočný transfer z vlakovej stanice: 10 €/ osoba
Zvieratá: nie sú povolené

Zľavy
Deti do 6,99 rokov na 3.lôžku grátis
Deti 7-12,99 rokov na 3. lôžku zľava 50% z ceny dospelej osoby
Deti 0-12,99 rokov na 4.,5.  a 6. lôžku zľava 50% z ceny dospelej osoby
Osoby nad 13 rokov  na 3., 4. 5. a 6.lôžku zľava 30 % z ceny dospelej osoby
1 osoba / 7 nocí s polpenziou
  • Dostupné služby
    Aparthotel Eden***
1
Ubytovanie
  • Bilo 4 – depandancia comfort -  obývacia miestnosť s kuchynským kútom  a s 2 lôžkami, izba s manželskou posteľou, sociálne zariadenie so sprchovým kútom a fénom, TV/SAT, telefón, klimatizácia, veranda so záhradným nábytkom
  • Trilo 5/6–depandancia comfort - obývacia miestnosť s kuchynským kútom  a s 2 lôžkami, izba s manželskou posteľou, malá izba s 2 lôžkami, sociálne zariadenie so sprchovým kútom a fénom, TV/SAT, telefón, klimatizácia, veranda so záhradným nábytkom
Všetky apartmány v aparthoteli sú s výhľadom na bazén

LOKALITA

Capo Vaticano, 89866 Ricadi VV, Taliansko

Kalábria

Panensky čisté a priezračné more, členité pláže, usmiati ľudia, na južnom slnku dozreté ovocie a zelenina za nízke ceny. Romantické zákutia pláží, južanská atmosféra mestečiek, exotická zeleň a talianska kuchyňa je potravou pre telo i dušu, ktorú sme vyskúšali a odporúčame. Ubytovanie ponúkame v apartmánoch, kde si môžete sami pripraviť zeleninu a domáce výrobky z trhu a pestrosť jedálnička doplníte v miestnej reštaurácii či pizzérii. Svoju ponuku dopĺňame aj hotelmi s polpenziou príp. plnou penziou. Nechýba väčšinou ani klubová dovolenka či možnosť fakultatívnych výletov. Najjužnejšia časť Apeninského polostrova s krásnou prírodou a prevažne hornatou krajinou, ktorá má dodnes väčšinou poľnohospodársky ráz a veľmi málo priemyslu. Vyznačuje sa teplým a príjemným podnebím od apríla do októbra a predovšetkým najčistejšími úsekmi mora i pláží nielen v oblasti Talianska, ale aj celej Európy. Ideálne obdobie je od mája do júla. Vzdialenosť z Banskej Bystrice do severnej Kalábrie je približne 1.800 km. Letisko sa nachádza v Lamezia Terme, v Reggio Calabria alebo v Neapole.

Praia a Mare

Moderné turistické mestečko, jej jedna časť je otvorená k nádhernému azúrovému moru a z druhej strany sa týčia úžasné hory. Praia znamená v starogréčtine pláž. Pláž vulkanického charakteru leží pozdĺž celého mesta, je dlhá asi 5 km, piesočnatá s malými oblými kamienkami a s útesmi vhodnými na potápanie. Dominantou mestečka je ostrov Dino, preslávený svojimi krásnymi jaskyňami, do ktorých sa usporiadúvajú výlety loďou. V Praia a Mare je jeden z najväčších aquaparkov v južnom Taliansku. Každý štvrtok dopoludnia sa konajú v meste veľké trhy.

Scalea

Jedno z najväčších a najstarších mestečiek v oblasti Riviera dei Cedri. Scalea je rozdelená na dve časti – „Scalea Vecchia“- stará časť mesta, ležiaca na kopci so starým normandským hradom, úzkymi uličkami, palácmi, portálmi a „Scalea Nuova“ s desiatkami hotelov, obchodov, barov, kaviarní, diskoték a iných kultúrnych a športových zariadení. Dominantou je stará obranná veža Talao, ktorá slúžila k ochrane mesta pred nájazdami saracénskych pirátov. Takéto veže lemujú v podstate celé pobrežie Kalábrie.

Santa Maria del Cedro

Turistické letovisko situované pozdĺž pobrežia známeho pod názvom Riviera dei Cedri (Pobrežie cédrov). Pomenovanie získalo vďaka monopolnému vývozu cédrov, ktoré tu majú tie najvhodnejšie podmienky na rast. Cédre sú veľké citrusy podobné citrónom. Rastú na tŕnitých kríkoch dosahujúcich maximálnu výšku 1,5 m. Z cédrov sa vyrába žalúdočný likér známy po celom Taliansku, ďalej limonády, sirupy a kondenzované ovocie. Nicotera Marina. Mestečko, rozkladajúce sa na úpätí hory Poro, na ktorej vrcholku je umiestnené historické centrum, odkiaľ je krásny výhľad na rovné piesočnaté pobrežie Gioia Tauro. Pôvodne starogrécka osada, ktorá dosiahla najväčší rozmachv normanskom období. Z tejto doby sa tu zachovalo najviac pamiatok a historických predmetov, uchovaných v miestnych múzeách. Na hrade Ruffo z 1 8. storočia je verejnosti prístupné archeologické múzeum a knihovňa. Za návštevu stojí tiež katedrála zrekonštruovaná v 1 8. storočí a kostol sv. Márie.

San Ferdinando

Malé, rozvíjajúce sa mestečko s pobrežnou promenádou a prístavom. Vyznačuje sa dlhými piesočnatými plážami, odkiaľ je nádherný výhľad až na Liparské ostrovy a blízku Sicíliu, ktoré odporúčame navštíviť. Za návštevu stojí tiež Nicotera, Capo Vaticano, Tropea a predovšetkým pôvabná rybárska dedinka Scilla. Copanello – Isca. Neveľké pobrežné letoviská nachádzajúce sa v blízkosti Soverata – jedného z najnavštevovanejších mestečiek iónskeho pobrežia Kalábrie, obľúbeného predovšetkým pre svoju romantickú promenádu. V hornej časti mesta Soverato Superiore nájdete nádherný kostol zo 16. storočia s krásnymi sochami od Antonella Gaginiho a ruiny bývalej osady Soverata. Odtiaľ je úchvatný výhľad na celé pobrežie Squillace. Tiež odporúčame návštevu neďalekého, zemetrasením poškodeného mestečka Stila, kam prúdia predovšetkým vášniví obdivovatelia byzantskej architektúry. Na svahu Monte Consolina totiž stojí dominanta mesta – Cattolica – tehlový chrám z 1 0. storočia s pôdorysom gréckeho kríža a s piatimi charakteristickými kupolami. Za návštevu stojí tiež staroveký dóm a ruiny kláštora sv. Dominika zo 17. storočia. Toto doposiaľ málo navštevované pobrežie sa okrem krásnych starobylých mestečiek vyznačuje tiež čistými plážami s bielym pieskom.

Tropea

Tropea je jedno z najnavštevovanejších miest Kalábrie, rozkladajúce sa na rozhraní zálivu Sv. Eufemia a Gioia Tauro. Pochádza z grécko-normánskej doby. Z nej sa zachovalo nespočetné množstvo historických pamiatok, ako napríklad normanská katedrála z 11 .st., kostol sv. Márie, vybudovaný na vrchole skalnatého útesu, kam vedie príkre schodisko, kostol sv. Františka z Assissi a mnoho iných kostolov, kaplniek a palácov, dotvárajúcich spolu s úzkymi uličkami typický kolorit mesta. Pobrežie je vyhľadávané kvôli krištáľovému moru a plážam s bielym jemným pieskom spestreným výskytom skalnatých útesov. K Vašej spokojnosti prispeje aj mnoho zábavných podnikov a reštaurácií s miestnymi špecialitami. Vítanou atrakciou je tiež veľký aquapark v Zambrone alebo výlet na Liparské ostrovy, ktoré sú z Tropey dobre viditeľné.

Capo Vaticano

Capo Vaticano označované ako najkrajšia oblasť Kalábrie, je prírodná oblasť v okolí kúpeľného mestečka Tropea. Jeho členité pobrežie vytvára ideálne podmienky na potápanie. Pri dobrom počasí sa vám naskytne krásny výhľad na Liparské ostrovy a Sicíliu.

Napísať recenziu